Dziś nadzwyczaj popularne są bajki animowane, w które jeszcze w znaczącej liczbie sytuacji rodzice zaopatrują własne pociechy. Wskazane jest jednak pamiętać o tym, że znacznie więcej korzyści dziecko czerpie podczas opowiadania bajek lub ich czytania. Wtedy to uruchamia się u dziecka wyobraźnia, która może być efektywnie rozwijana. Poza tym bajki rozwijają sprawność intelektualną u dzieci, a także rozwijają inteligencję emocjonalną i uczą empatii.

 

 

Jednym z niezwykle stotnych elementów w toku rozwoju maluchów są bajki. Bajką nazywamy opowiastkę w formie epickiej czy wierszowanej, która posiada morał ściśle określony na końcu, i nieraz z początku. W niektórych bajkach nauczka wynika z samej informacji. Istnieją też bajki terapeutyczne, które pozwalają efektywnie walczyć z dziecięcymi lękami, stanami stresowymi czy kompleksami.

 

Przeżyj to znowu! Wspomnij własne ulubione bajki z dzieciństwa a także pokaż je innym zamieszczając je na witrynie www.bajki-animowane.pl. To miejsce, w którym Ty a także Twoi znajomi możecie zamieszczać znalezione w sieci bajki, jakie pamiętacie z czasów, kiedy byliście dziećmi. Uruchomcie wspomnień piękno! Podzielcie się z iinnymi. Także z najmłodszymi