Konta osobiste  – założyć to nie problem, podobnie z ich likwidacją – ale trwa to troszkę dłużej i jest bardziej skomplikowane. Konto oszczędnościowo-rozliczeniowe zamknąć można poprzez udanie się do placówki bankowej w której zakładaliśmy nasze konto, i wypełnienie formularza. Pamiętajmy jeszcze o wszelkich kartach jakie są w naszej dyspozycji (karty rozliczeniowe, karta kredytowa etc.). 

Jednakże należy zwrócić uwagę, że likwidując ROR – i zdając karty rozliczeniowe – pracownik powinien  je przy nas zlikwidować (przeciąć, złamać). Powinno się o tym pamiętać, zamykając rachunek osobisty. Opłaty za zamknięcie konta zazwyczaj nie są pobierane. Ale jakbyśmy chcieli zdobyć pisemnie potwierdzenie o zamknięciu rachunku – to zazwyczaj poniesiemy opłatę, np. 20PLN.

Tak zatem widać, że zamknięcie konta to nie problem. Ale powinno się pamiętać o kilku niebagatelnych sprawach. Nierzadko jest tak, że posiadamy konto w banku przykładowo w BZ WBK. Rachunek założyliśmy w Krakowie, a jesteśmy obecnie w Opolu. I chcemy zamknąć rachunek – w tak zaistniałej okoliczności wystarczy udać się do najbliższego oddziału i tam złożyć wniosek o likwidację konta osobistego. I za pomocą tej placówki wysłać wszelkie dokumenty do oddziału, w którym utworzyliśmy kiedyś nasze konto.  I w taki sposób można zlikwidować wszystkie konta osobiste.