Co najczęściej kupują kobiety?Otóż badania tego zjawiska podjął się pewien, a jakżeby inaczej, amerykański naukowiec John Silly. Postanowił on, że prześledzi poczynania zakupowe kobiet w wieku 30-50 lat, jednak nie skupił się on na tak oczywistych sklepach jak odzieżowe,pasmanterie oraz drogerie. Zbadał on poczynania dam w trzech sieciach marketów:RTV EURO AGD Kielce, Saturn Planet Lubin, JYSK Olsztyn

Według jego obserwacji panie uwielbiają sprzęty domowe. Co najmniej raz w tygodniu odwiedzają sklep RTV EURO AGD Koszalin i buszują godzinami w poszukiwaniu nowinek dotyczących dziedziny gastronomii. Przy okazji odkrył, że na stoiskach RTV EURO AGD Kielce najczęściej pracują mężczyźni. A tak dobrze wychodzi im udawanie w domu, że nie wiedzą jak włączyć mikser. Wracając do kobiet, sprzętem, który każda z nich kupiła w życiu co najmniej 4 razy okazała się prostownica do włosów. Ekspedientka sieci Saturn Planet Lubin
tłumaczy to faktem, iż nie tylko prostuje ona włosy, ale również za jej pomocną można zrobić bujne loki. Na rynku pojawiają się coraz nowsze modele, które konstruowane są tak,aby nie niszczyć włosa. Na półce w RTV EURO AGD Katowice było ich dostępnych dwanaście.

Kolejne odkrycie damskiego shoppingu dotyczy pralek. Tym razem doktor Silly tłumaczy, że sieć Saturn Planet Lubin kilka razy dziennie dostarcza je do domów w całej Polsce. Większość zamówień składają kobiety. Samotny mężczyzna zapewne nie obiera taktyki, jako pralka miałaby być pierwszym domowym zakupem. Coś w tym wszystkim musi być, ponieważ oglądając wszystkie dostępne w Saturn Planet Łódź modele nie łatwo pominąć, iż są one po prostu ładne. Doktor John podkreśla za każdym razem, iż kobiety to typowi wzrokowcy. To samo podkreśla sprzedawca sieci Saturn Planet Lubin. Niestety, nie zawsze wygląd sprzętu idzie z jego jakością, dlatego tak często się psuje.

Największą ilość asortymentu kierowanego do damskich upodobań zanotował doktor w sklepach sieci JYSK Łódź. Wśród nich wylicza świeczki zapachowe, firanki, ramki na zdjęcia, duży wybór małych poduszek, ręczniki i akcesoria kuchenne, typu mały budzik i trzepaczka do jajek. Fanatyczki takich drobiazgów, odwiedzają sklep JYSK Lublin dwa razy w tygodniu. Sprzedawca JYSK Olsztyn opowiada, że najczęściej kupowanym produktem są ręczniki oraz pościel.