Tegoroczne matury trwają już od kilku dni i choć do zamieszczeniaoficjalnych rezultatów jeszcze prawie dwa miesiące wielu licealistów szkoły średnie już niepokoi się o przyszłość.
uniwersytety prześcigają się w ilości proponowanych kierunków, by przekonać do siebie jak największą liczbę absolwentów szkoły średnie. ćwiczenia z języków obcychlektoraty, zajęcia sportowe, wymiany studenckie czy stypendia kuszą przyszłych studentów ze wszystkich stron. Zarówno państwowe jak i prywatne szkoły wyższe za wszelką cenę starają się zdobyć uczniów. Jak jednak znaleźć ofertękierunek odpowiedniąstosowną dla siebie ?

naturalnie nie wolno kierować się modączy też preferencjami kolegów. Decyzja o rozpoczęciu studiów to nie to samo co ukończeniu szkoły podstawowe czy gimnazja. Podjęcie danego kierunku często oddziałuje na przyszłą karierę zawodową i rodzaj wykonywanej pracy. Dlatego wybierając uczelnię i kierunek należy wziąć pod uwagę własneswoje zainteresowania, przyszłe plany i uświadomićuzmysłowić sobie czego tak naprawdę chcemy się nauczyć. fakultet ścisły czy może bardziej humanistyczny ? uniwersytety albo szkoły wyższe ? A może szkoły artystyczne?

Proponujemy więc po skończonych egzaminach dojrzałości i świętowaniu ukończonej edukacja zastanowić się na spokojnie i podjąć rozważnądecyzję, której po pierwszym semestrze nie będziemy żałować. Okres studiów jest wyjątkowym czasem, dlatego nie traćmy go na zmianę uczelni, a co za tym idzie ponowne rozpoczynanie toku studiów. Z czasem może się natomiast okazać, że jeden kierunek to mało i oczywiście dobrze widziane jest ukończenie równolegle drugiej specjalizacji. Przyszli pracodawcy życzliwym okiem patrzą na różnorodnie wykształconych kandydatów.