Na podstawie tego firmy wpadły na pomysł promowania swojego loga, budowania świadomości i lojalności klienta poprzez emisję takiego udogodnienia dla konsumenta jakim są torby ekologiczne z emblematem. Taki świat byłby nieużyteczny.

Kampanie reklamowe adweb nie muszą ograniczać się tylko do jednego medium – mogą obejmować zarówno spoty w telewizji, bannery promocyjne w Internecie oraz tradycyjną formę reklamy w prasie lub słupach ogłoszeniowych, co jest gwarancją tego, że reklama dotrze praktycznie do każdego. Wielkie agencje reklamowe zajmują się ważnymi zabiegami, które mają na celu stworzenie i utrzymanie wizerunku firmy na wysokim poziomie. Podejmując się stworzenia strony internetowej każdy informatyk staje przed trudnym agencja interaktywna wyborem. Zegary reklamowe bardzo często straszą ze półek nie jednego biura. Gospodarka zaczęła rządzić się nowymi prawami. .

Jednak wyróżnić można też inne, nieco mniejsze cele, takie jak na przykład podniesienie rozpoznawalności marki na grupa adweb rynku czy jej wstępne wprowadzenie na rynek, co nastawia kampanie reklamowe sport na nieco inne rzeczy.