Konta bankowe  – założyć to nie problem, podobnie z ich zamknięciem – ale trwa to trochę dłużej i jest bardziej sformalizowane. Konto osobiste zamknąć można przez udanie się do placówki bankowej w której zakładaliśmy nasze konto, i wypełnienie formularza. Pamiętajmy jeszcze o wszelkich kartach jakie posiadamy do dyspozycji (karty płatnicze, karta kredytowa i tym podobne.). 

Jednakże trzeba zwrócić uwagę, że likwidując ROR – i oddając karty płatnicze – pracownik musi  je przy nas zniszczyć (przeciąć, złamać). Trzeba o tym pamiętać, zamykając konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Opłaty za zamknięcie konta zazwyczaj nie ma. Niemniej jednak jakbyśmy chcieli dostać pisemnie zgodę o zamknięciu rachunku – to zazwyczaj poniesiemy opłatę, np. 15PLN.

Tak więc widać, że zamknięcie rachunku to nie problem. Ale należy pamiętać o paru ważnych sprawach. W pewnych sytuacjach jest tak, że posiadamy konto w banku przykładowo w BZ WBK. Konto założyliśmy w Gdańsku, a mieszkamy obecnie w Opolu. I chcemy zlikwidować rachunek – w tak zaistniałej okoliczności wystarczy udać się do najbliższego oddziału i tam złożyć wniosek o likwidację konta osobistego. I za pośrednictwem tej placówki wysłać wszelkie dokumenty do oddziału, w którym utworzyliśmy kiedyś nasze konto.  I w ten sposób można zlikwidować wszelkie konta osobiste.