Prawdopodobnie nikt już nie ma wątpliwości co do tego, jak dużą rolę odgrywa w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych, a zwłaszcza angielskiego. Jest to bowiem język niezwykle uniwersalny, w jakim porozumiemy się praktycznie wszędzie, w każdym zakątku świata. Nie dziwi więc fakt, że ogromny nacisk kładzie się na jego edukację już od najmłodszych lat.

Niestety niektórzy, w szczególności starsze generacje, nie mogą pochwalić się dobrą znajomością angielskiego. To znacznie przeszkadza zarówno w znalezieniu wymarzonej posady, jak i w awansowaniu i w ogóle rozwoju kariery zawodowej, gdyż język angielski jest językiem biznesowym. Na szczęście ostatnio można na różne sposoby nadrobić te braki.

W związku z tym, że wśród biznesmenów jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi związane z nauką angielskiego, powstaje coraz więcej ofert, zatytułowanych np. angielski Katowice. Organizowanych jest coraz więcej kursów z tego zakresu i powstają coraz to nowsze szkoły językowe czy firmy szkoleniowe.

Największą popularnością cieszą się zwłaszcza te oferty, które obejmują angielski biznesowy. Biorąc pod uwagę brak wolnego czasu wśród ludzi zajętych interesami, coraz więcej firm umożliwia naukę przez Internet i dzięki temu coraz częściej możemy opanować język angielski przez skype czy inne takie technologie. Popularny jest także angielski dla firm, obejmujący szkolenia dla całych grup pracowników, co jest rozwiązaniem stosunkowo tanim i wygodnym.