To co wyróżnia naszą firmę:

W zgodzie z naturą – Dąb wzrasta z szybkością ok. 80 centymetrów w ciągu roku, bambus do 100 cm w ciągu dnia, czyli ponad 450 razy szybciej. Czy można sobie wyobrazić bardziej „zielony” i prędzej odnawialny materiał na meble? Wytwarzanie mebli bambusowych nie powoduje tak znacznych ubytków w drzewostanie jak produkcja mebli z rodzajów drewna znanego z krajowego rynku.

Wyjątkowość – Nie znajdziecie Państwo takich samych mebli bambusowych. Sposób produkcji i charakter surowca sprawia że są one wyjątkowe. Dodatkowo atutem powinna być świadomość, że nasze meble są wyjątkowe, jedyne w swym rodzaju. Są owocem precyzyjnego rękodzielnictwa, a nie produktem masowym. Meble przygotowywane są w małej fabryce, w której szczegóły produkcji podawane są z generacji na generację.

Elastyczność produkcji – Jako producent, a nie jedynie dystrybutor, mamy możliwość przygotować nawet najśmielsze Wasze projekty na mebel z bambusa. Wzór, kolor, rozmiary- wszystko może być zmodyfikowane zgodnie z Państwa życzeniem lub ze wskazówkami architekta wnętrz.

Magia drewna – Bambus w kulturze orientu to symbol elastyczności, długiego życia, szczęścia i prawdy duchowej. Jego łodygę, o dobrze znanej segmentowej konstrukcji, utożsamiano ze stopniami osiągania oświecenia, czasem symbolizuje również Buddę. Dla mędrców, a także artystów taoizmu miał istotne znaczenie duchowe jako nośnik sztuki kaligrafii. W Ameryce ludność rdzenna uznawała stary bambus za roślinę życia.