Dłonie to w rzeczywistości jedna z najbardziej spracowanych części naszego ciała, która ponadto nie posiada niemal żadnych naturalnych umiejętności obrony przed groźnymi czynnikami. W związku z tym zwłaszcza dłoniom powinno się poświęcać sporo uwagi i cały czas dbać o ich ładny wygląd.

Przecież to właśnie dłonie, tak samo jak twarz, przez cały rok narażone są na bezpośrednie oddziaływanie wiatru czy słońca. Pielęgnację dłoni powinniśmy rozpocząć od wprowadzenia do naszej codzienności zdrowych dla dłoni przyzwyczajeń. Co takiego powinniśmy zmienić? Przede wszystkim pamiętajmy, by ręce myć za każdym razem w nie zimnej wodzie, używając jako środków jedynie mydeł bezzapachowych i po każdym umyciu wmasować w skórę odrobinę kremu.

Następnym zdrowym nawykiem, który mądrze jest polubić, to prowadzenie prac domowych tylko przy użyciu rękawic ochronnych. Obroni to dłonie przed podrażniającym wpływem środków chemicznych. No i oczywiście przed każdym wyjściem z domu wmasowujmy kremy nawilżające i chroniące przed działaniem słońca. Dobrze jest również raz na tydzień wykonać delikatny peeeling, który pozwoli nam pozbyć się martwego naskórka. Oprócz tych łatwych sposobów, stosowanych w domu, pielęgnacja dłoni to również bogata gama zabiegów świadczonych przez gabinety kosmetyczne.

Dlaczego również z nich dobrze jest czasami skorzystać? Dlatego, że w salonach kosmetycznych mamy możliwość poddać dłonie zabiegom, przy których uzywane są specjalistyczne akcesoria kosmetyczne, do obsługi których potrzebna jest z kolei kompetentna osoba. Poza tym pielęgnacja dłoni to również ciepła atmosfera, która wspaniale poprawia nastrój.