Trening siłowyNieodłącznym elementem treningu, dla każdego sportowca, który specjalistycznie podchodzi do osobistych ćwiczeń, poza zajęć które mają na celu poprawienie ogólnej wytrzymałości i kondycji organizmu, jest trening siłowy. Nieważne jest jaki sport uprawiasz, czy zajmujesz się amatorsko czy zawodowo piłą nożną, koszykówką, tenisem ziemnym czy tenisem stołowym, w każdej z tych dziedzin do przeprowadzenia treningów przeznaczony jest sprzęt siłowy, którego celem jest poprawa sprawności fizycznej i siły zawodników.

Optymalnie dopasowany trening siłowy umożliwia ćwiczącemu regularnie na dwukrotne zwiększenie własnej siły w przeciągu zaledwie 6 miesięcy!! To nie jedyna zaleta treningu siłowego, gdyż jak wykazują badania znawców sportu dobrze dopasowany trening siłowy Oraz dodatkowo regularny trening ma możliwość spowodować wzrost masy ciała w granicach 10-15% bez konieczności zażywania dodatkowych środków wspomagających organizm.

Bardzo ważnym elementem treningu siłowego jest ze 100% pewnością jego iteracja. Trenerzy osobiści zalecają powtarzanie treningów poprzez 3 dni w tygodni z jednodniową przerwą w treningach. Dzięki temu organizm będzie miał czas na regenerację siły, a efekty pracy na treningach będą odczuwalne w szybszym tempie.

Ćwiczenia powinno się wykonywać w seriach, należy ćwiczyć wszelkie mięśnie, a nie tylko ulubione, trening siłowy musi być intensywny, jednak nie należy ćwiczyć z ciężarami, które doprowadzą do forsowania organizmu.

To kilka z najważniejszych uwag do treningu. Jeżeli zastosujecie się do nich, to Wasz trening siłowy przyniesie oczekiwane efekty szybciej niż się tego spodziewacie.