Znany i dokładnie polinkowany katalog stron internetowych to chleb powszedni każdego pozycjonera stron www. Bezsprzecznie trzeba korzystać także z innych dostępnych w internecie katalogów i dodawać własne strony gdzie tylko można. Niemniej jeśli poważnie zajmujemy się promocją stron i chcemy mieć dobre skutki to powinniśmy również posiadać jakiś swój katalog stron.
Ostatnio najpopularniejszym i tak właściwie chyba najciekawszym skryptem pod powyższy serwis jest skrypt seokatalog. Egzystuje już ponad półtorej roku i przez ten okres powstało więcej niż tysiąc stron opartych dokładnie na tym oprogramowaniu. Warto jednak zastanowić się na spokojnie i przemyśleć politykę zanim zdecydujemy się na założenie własnego spisu witryn www. W przypadku gdy zdecydujemy się na otwarty, czyli nie moderowany spis to może się to dla nas źle skończyć.
Wyszukiwarki nie pochwalają takich stron i nadzwyczaj szybko wyrzucają je ze swojego indeksu lub stosują tak zwane filtry. Najpoprawniej mieć taki katalog, który będzie całkowicie moderowany i jednym z najważniejszych kryteriów przy zatwierdzaniu stron będzie unikalność i nie powtarzalność tekstu. W tym wypadku idzie poważyć się i powiedzieć, że po jakimś okresie będzie to popularny i przyjazny dla wyszukiwarek portal, który może być także źródłem dodatkowych dochodów.
Oczywiście nie ma co nastawiać się na jakieś ogromne przychody jednak zawsze dodatkowych parę złotych w miesiącu może nam się przydać.